Tipy na online nakupování

Jak nakupovat na e-shopech, internetových obchodech, jak se vyhnout podvodníkům, jak nakupovat bezpečně? To jsou velká témata posledních let, hlavně tedy z toho důvodu, že v posledních letech se online nakupování rozmohlo více, než kdy jindy. Je to hlavně z toho důvodu, že lidé během pandemie koronaviru nemohli obrážet kamenné prodejny a navykli si nakupování na e-shopech, jelikož je to pro ně v mnoha ohledech příjemnější, pohodlnější a také i levnější.

Jak tedy ale správně na takových e-shopech nakupovat? Máme pro vás pár tipů.

nakupování

Slevové kódy

Spousta e-shopů dává svým zákazníkům k dispozici slevové kódy, které můžou využít pro levnější nákup. Jednoduše při placení zadáte kód, který máte a odečte se vám buď dopředu stanovená částka nebo procentuální sleva. To by bylo určitě škoda nevyužít. Slevové kódy najdete na různých místech. Doporučujeme sledovat jednotlivé e-shopy na sociálních sítích, kde často takové slevové kódy dávají. Využít od nás můžete třeba Aboutyou slevový kód 25 do módního e-shopu About you.

módní e-shop

Vyzvedněte si zboží na pobočce

Kouzlo online nakupování sice spočívá v tom, že si necháte své zboží zaslat domů, nejlépe až na svou adresu, abyste nemuseli nikam chodit. Ale pokud chcete ušetřit, někdy se vám více vyplatí, pokud si necháte své zboží poslat na nejbližší pobočku daného obchodu, a tam si ho vyzvednete. Ve většině případů je totiž takový způsob vyzvednutí zdarma, zatímco při dopravě až na vaši adresu zaplatíte peníze navíc.

Nepřehlédněte výprodeje

E-shopy často pořádají výprodeje, kde můžete ulovit věci s opravdu velkou slevou, když budete mít štěstí, tak klidně i 70-80%, což je tedy pořádná sleva. E-shopy si často mohou dovolit dávat větší slevy, než kamenné prodejny, protože jejich provoz je levnější. Využijte toho a na každém e-shopu první prozkoumejte, co je ve slevě.