Péče o zuby není věda

Chodíte pravidelně k zubaři? Nejspíš ne. Právě tohoto lékaře naprostá většina lidí vyhledá až je zuby bolí, a to už je pozdě. Zdravé zuby nebolí, a v momentě kdy bolet začnou, signalizuje to nějaký problém. Většinou jde o zubní kazy, které se za pár měsíců mohou dostat až ke kořenu zubu, a celý ho zničit. Zub se potom musí vytrhnout. Celé je to tom, že lidé si zuby čistit neumí a na prevenci nechodí. Dnes je sice problém sehnat zubaře, který má ještě volná místa a bere nové pacienty, ale není to nemožné. Jenže lékaři nechtějí příliš nabírat pacienty, kteří prevenci zanedbávají.

návštěva zubaře

  • Čistit si zuby není těžké

Ke správnému čištění zubů potřebujete nejen dobré nástroje, ale především techniku. Už předškolní děti se učí jak správně zuby čistit. Je potřeba čistit všechny strany zubu, nejen přední plochy. Je nutné nezapomínat ani na prostory mezi zuby, kde se kazy nejčastěji tvoří. Je to tím, že na nečištěných prostorech zubů se usazuje zubní plak, což jsou v podstatě bakterie, které zuby napadají. Takto vznikají kazy, které zpočátku nebolí. Proto tolik lidí o zuby přichází – protože lékařskou pomoc vyhledají až v případě, kdy je něco špatně.

zubař ortodoncie

  • Prevence je levnější

Všechno zdražuje, a ani lékařský materiál není výjimkou. I to je důvod, proč se v zubních ordinacích doplácí tolik peněz. Za záchranu jednoho zubu můžete utratit i několik tisíc korun. Když si budete zuby dobře čistit, budete dvakrát ročně chodit na prevenci a na zubní hygienu, tolik peněz vás to stát nebude. Je lepší problémům předcházet, protože často už není možné zub zachránit. Zubní klinika Praha ještě nové pacienty přijímá, ale je potřeba se objednat co nejdříve, protože i tady se volné kapacity plní rychle. Těšit se můžete na mladý kolektiv lékařů a zubní hygienistku, u kterých budou vaše zuby i zuby vašich dětí v dobrých rukách.