Bourání zchátralých nemovitostí

Nedostatek péče

Když bydlíme v nemovitosti, tak se o ni staráme v podobě úklidu, větrání a oprav. Když jí však taková péče není dopřána, tak je to velký problém. Všechno na naší planetě stárne, a to platí i v tomto případě. Když má budova špatnou střechu, tak je to obzvláště problém, protože zatékání zhoršování stavu výrazně urychlí.

pokrývka střechy

Do takových situací se nemovitosti dostávají v případě, kdy majitelé nemají peníze na opravu. Následně může být nabízena k prodeji. Může nás sice zlákat cena, ale musíme být realisti, protože to oprav bychom mohli nasypat tolik peněz, že by bylo lepší si postavit něco nového. Proto je lepší pozvat si statika, který vše důkladně prověří, abyste věděli, zda má záchrana vůbec smysl. Takové nemovitosti se často kupují pro pozemek, na kterém se dá postavit dům nový, a navíc s nízkými energetickými náklady. Ovšem zase je potřeba vše si promyslet a připočítat, protože tu jde o spoustu práce a financí.

Odborná demolice

Ruiny je potřeba se zbavit, ale to není také až tak jednoduché. I přes špatný stav můžou ještě zdi u sebe dobře držet s u základu to platí ještě více. Navíc nám po bourání zbyde spousta nepořádku, který je potřeba odvést a celý prostor vyklidit. Během bourání je potřeba strojů, protože kdybychom vše měli dělat ručním nářadí, tak na tom strávíme spoustu času a necháme ruce.

bourání domu

Chce to tedy bourací kladiva, bagr, nákladní vůz a případně další stoje. Demolici domu je proto výhodné svěřit profesionálům, kteří vědí, co dělají a mají veškeré potřebné vybavení. Postarají se i o odvoz sutin, takže práce bude kompletně hotová. Cena je individuální, takže je zapotřebí se nejdříve domluvit a bude Vám sdělena předběžná cena. Můžou Vám zbourat třeba jen část domu, a to starý komín, takže služby v oblasti demolice jsou rozhodně rozsáhlé. Na stránkách mají obrázky, kde si můžete prohlédnout, jak vypadá jejich práce.