Domácnost pod palcem


Pokud máme rodinný dům, je toho samozřejmě více na starosti. Ale i v panelákovém bytě se musí udržovat domácnost v chodu a pokud nechceme řešit pozdější trable, je vždy dobré mít přehled o tom, co se kdy naposledy dělalo, když proběhla kontrola elektrických spotřebičů, nebo kdy tu byl naposledy na kontrole instalatér. Zvláště voda je v těchto věcech zákeřná, i když je asi pravdou, že to v domácnosti, a to té zcela běžné fatální následky mít nemůže. Na rozdíl od elektrických přístrojů, kde jeden špatný může skutečně úraz způsobit.

potřeby instalatéra

Proto je dobré vést si takový mini deníček, kde si vše zapisujeme, nebo, a to je ještě lepší, mít vždy na nějakém místě uschován zápis z poslední kontroly. Takový vám vystaví ten, kdo tu revizi toho či onoho prováděl. A nedbejte na návrhy, že bez potvrzení to bude levnější. Když po vás potom bude chtít nějaký glejt pojišťovna a vy jej nemáte, jste většinou v loji. Mějte také po ruce čísla na pohotovost a to kdejakou. Stejně jako máte určitě po ruce číslo na pohotovost zdravotní, ani toto není dobré zanedbávat. Můžete na to později kdykoli doplatit. Telefonní číslo nezabírá skoro žádné místo v mobilu a když už jej nechcete z různých důvodů tam, tak si jej napište na papírek a ten připevněte třeba na hlavní uzávěr vody. Tak jej máte ihned po ruce a bez potíží jej v případě potřeby naleznete.

instalatérský znak

Takže k číslu napsaná dvě slova, například, instalatéři pohotovost, vám také ihned řeknou, co že za číslo to tu visí, kdybyste už zapomněli, nebo kdyby jej potřeboval někdo nezasvěcený. Třeba děti nebo manželka. Tak i oni budou ihned vědět kam volat v případě, že se něco nemilého semele. Takovými maličkostmi můžete zabránit některým komplikací, ale stále platí pravidlo, že prevence je lepší než pak řešit něco nenadálého. Takže si klikněte na odkaz, který je zde uveden a postupujte dle vlastního uvážení.