Pokročilá technika


Ano, spousta bank, ne-li už všechny mají účet závislý na mobilu. A samozřejmě, ten samotný by bez aplikace moc platný nebyl. Nebo, přesněji, nebude. Protože postupně všechny banky ruší ověřování pomocí SMS a trvají na ověření pouze přes aplikaci, kterou máte v mobilu.

Ale i další věci se v této malé krabičce ukrývají. Například seznamy lidí, a to těch velmi důležitých až po ty, se kterými si člověk zavolá jen občas. A možná jsou zde uloženy i kontakty na toho, koho jeden nemusí vůbec.

mobilní telefon

Proto je ztráta mobilu velice nepříjemnou záležitostí. Což o to, o fotky a filmy ani tak nejde, ale ty další věci, to už je na pováženou. Ostatně, pokud pracujete s cloudem, která je na mobil napojen, tak fotky máte tam. Některé mobily jsou tak připraveny z výroby a hodně krát se stává, že o tom majitel ani neví.

Ale zpátky k situaci, kdy člověk o mobil přijde. Jsou z toho zbytečné polízanice, těžkosti a potíže. Když je okraden, je to ještě horší, protože nikdo neví, zda jej neokradl borec, který s přístrojem ihned prchá k hackerovi a ti jsou tak šikovní, že než se nadějete tak vám dokonale vybílí konto. A je to.

mobilní telefon

Proto se musí náš přístroj chránit. Tak jako má člověk na sobě při práci ochranné pomůcky, nebo by je alespoň mít měl, má mít i mobil na sobě nějakou ochranu. Jistě, proti krádeži to není, ale mobil se může poškodit i pádem na zem. A právě na to jsou zde různé ochranné kryty pro všechny druhy mobilů. Je jedno, zda máte „jablíčko“, nebo jakýkoli jiný. Stačí si pořídit odpovídající kryt. Například obal na iphone 6s je jen jedním z velkého množství dalších. A věřte, že vám může zachránit zbytečnou investici po pádu mobilu na zem. Tento obal totiž dokáže tlumit nárazy, ale také mobil chrání před dalšími nevhodnými vlivy, jak oje například prach a vlhkost, které přístroji zrovna nějak moc neprospívají.