Účinky kopřivového čaje


Kopřiva tvoří již dlouhá staletí základ bylinné medicíny a přírodního lékařství. Už ve Starověkém Egyptu se využívala při léčbě bolesti kloubů a zad. Kopřiva je známá hlavně protože její listy při kontaktu s kůží působí pálení, štípáním zarudnutí a pupínky. To se ovšem děje u čerstvých kopřiv. Sušené kopřivy se mohou bez obav konzumovat a využívají se pro přípravu mastí, vitamínových doplňků nebo kopřivového čaje.

Kopřivový čaj má na náš organismus skvělé účinky. Zakupte si kopřivový čaj Darka shop, a zařaďte ho pravidelně do svého pitného režimu.

Jaké skvělé účinky kopřiva dvoudomá má?

kopřivy

Živiny a vitamíny

Kopřivy obsahují více vitamínů a živin, než si možná myslíte. Obsahuje spoustu antioxidantů, které jsou důležité, aby vaše tělo mohlo bojovat proti nejrůznějším onemocněním. Také obsahuje vitamíny A, C nebo K. Stejně tak vápník, železo, hořčík, kyselinu listovou, aminokyseliny anebo flavonoidy.

Záněty

O tom, že jsou kopřivy protizánětlivé, se ví již dlouhá léta. Potlačuje záněty v našem těle. Dokonce působí skvěle na zánětlivé procesy v kloubech, například artritidu. Tím může snížit bolestivost při těchto onemocněních.

Senná rýma

Kopřivy mohou také snížit příznaky senné rýmy. Je sice v tomto ohledu zapotřebí dalších výzkumů, ale ukazuje se, že kopřivy mohou fungovat jako přírodní lék. Výtažky z kopřiv mohou blokovat histaminové receptory a zabránit uvolňování chemikálií, které spouští příznaky alergie.

kopřivy

Snížení krevního tlaku

Vysoký krevní tlak může způsobit daleko závažnější srdeční onemocnění, které může v krajních případech končit i smrtí. Proto je důležité mít krevní tlak pod kontrolou. Kopřivy umožní krevním cévám, aby se uvolní a tím sníží tlak na srdce a srdeční komory.

Krevní cukr

Podle studií se ukazuje, že pravidelné užívání kopřivy mohou snížit hladinu cukru v krvi. Kopřiva totiž obsahuje sloučeniny, které se umí v těl chovat jako napodobenina inzulínu,