Půjčka se vždycky sežene

My lidé se odlišujeme od zvířat kromě jiného i tím, že k životu používáme peníze. Jistě, i ve zvířecí říši se někdy něčím ‚platí‘, ale žádný jiný živý tvor to nezdokonalil natolik, jako právě my lidé využívající k placení místo naturálií peníze. Ovšem dosáhli jsme tím my lidé dokonalosti? Vlastně ne. Nebo jak kdy. Protože používání peněz je sice vyspělá forma placení, ale i ta má své nedostatky. A u peněz je hlavním nedostatkem jejich poměrně častý nedostatek. Zkrátka a dobře potřebujeme my lidé peníze, ale ne vždy jich máme tolik, aby nám to stačilo. A jakmile pociťujeme jejich nedostatek, snižuje se kvalita našeho života, a jakmile nemáme peníze žádné, jsme na tom podobně jako ta divá zvěř.

rolička peněz

A protože my lidé chceme žít co nejdokonaleji, musíme si vždy dostatek peněz zajistit. A tak si je někdy vyděláváme a někdy aspoň půjčujeme. Pokud máme tedy možnost si je vydělat nebo někde vypůjčit. Což ale bohužel někdy nemáme. Pokud neseženeme dost lukrativní nebo třeba také žádnou práci, logicky nestojí naše příjmy za nic, a pokud nejsme bonitní, často nám nikdo ani nic nepůjčí. A pak abychom to řešili tím, že budeme hledat tak dlouho, dokud nenajdeme řešení. Tedy dokud se na nás neusměje třeba štěstí v neštěstí nazývané nejlevnější americká hypotéka.

rolička peněz

Tato hypotéka je sice jenom půjčka, tedy dočasná pomoc, kterou musí každý také splatit, ale přece jenom je i tato často prospěšná. A to zejména těm, kterým banky nic nepůjčí a oni by se tak kvůli svým nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků či jiným komplikacím ocitli bez takové hypotéky bez prostředků. U takové nebankovní hypotéky se prostě zaručí splácení zástavou nemovitosti, a pak už není problémem dostat tolik žádoucí finanční pomoc, jaká je lidem nejednou potřeba. A díky takovým hypotékám tak ani nedokonalí žadatelé o půjčku nezůstanou nikdy chudí jako ta kostelní myš.