Občasné pití neškodí

Jste fanoušek alkoholu?
Nemusíte si dávat alkohol každý den, to už by trošku značilo začínající problém. Ale dát si jednou, dvakrát týdně nebo o víkendu v baru s přáteli kapku něčeho dobrého není zločin, a naopak to může mít velmi pozitivní vliv na zdraví. Alkoholu existuje obrovské množství. Vyrábí se v podstatě ze všeho, a vyrábí jej snad všechny národy na světě. Běžně se setkáte s vínem, pivem, destiláty i s likéry. Čemu dáváte přednost?

lahve alkoholu

Je dokázáno, že některé druhy alkoholu mohou pozitivně ovlivňovat lidský organismus. Pivo je dobré na trávení, kapka něčeho tvrdšího může pomoct vyhnat nemoc z krku a třeba víno je dobré na srdce. Je to opravdu tak, nejde jen o potěšení z pití, ale i o zdravotní benefity. Když si člověk dopřeje kapku alkoholu za týden, není to nic špatného. Dáváte přednost sklence doma u televize nebo si raději zajdete s přáteli do baru? Je to na vás, ale vždycky mějte na paměti, že není radno kombinovat různé druhy alkoholu. Následky bývají nehezké.

Někdo má rád jeden druh alkoholu a popíjí ho celý večer, ale je spousta lidí, kteří mají mnohem raději alkoholické koktejly nebo směs jednoho druhu alkoholu s doplňkovým pitím – typicky jde například o gin s tonikem nebo rum s kolou. Všechny tyto kombinace někomu chutnají, tak proč se stydět za to, že jste jeden z nich? Zrovna gin se velmi často pije jen s tonikem, protože gin má sám o sobě opravdu velmi výraznou chuť i vůni, která samotná nemusí každému sednout.

sklenice ginu

Poručte si
Každý skutečně dobrý bar má v nabídce od každého druhu alkoholu více výrobců. Mezi giny by neměl chybět London Dry Gin, který si můžete samozřejmě dopřát i u sebe doma. Vyznačuje se jemnou chutí, takže nebudete muset dolévat sklenici právě tím tonikem. Dost možná to bude první gin, který zvládnete vypít samotný. Zkusíte to? Pospěšte si, lahve rychle ubývají.