Nejlepší káva


Už jste měli někdy kávu? Jsou dva různé typy lidí. Jedni kávu pijí a chutná jim a ve své podstatě ji vyhledávají a těm druhým nechutná a vůbec ji nepijí. Já patřím spíše mezi tu první skupinu, i když kávu nepiji úplně pravidelně. Je spousta druhů káv. A věřte mi, že o kávě obecně vím docela hodně věcí, protože moje mamka má dvě kavárny. Například káva arabica Thecoffee je jedna z nejlepších káv, které jsem kdy pila. Vždycky si do kávy přidám cukr a trochu mléka a chutná božsky. Kávu jsem se naučila pít vždycky, když jsem unavená a potřebuji takzvaně „nakopnout“ a dostat do sebe trochu energie. Zase to ale s kávou moc nepřeháním, když pijete hodně kávy každý den, tak to není zdravé, takže všeho s mírou – i káva.

kava

Takovým dalším zdrojem energie jsou takzvané energetické nápoje, které ale nejsou moc zdravé pro tělo. Přesto si je občas ráda dám, protože mi hrozně moc chutnají a víte, jak se to říká – zakázané ovoce nejlépe chutná. V tomhle případě to platí taky.. A ještě je tu jeden zdroj energie a ten si můžete udělat kdykoliv – přírodní domácí džus, na který budete potřebovat jen pár surovin a rozhodně vás vyjde levněji než v klasickém obchodě. Na pomerančový džus jen pomeranče a pokud budete chtít, tak si můžete přidat do džusu i trochu cukru.

kava

Nebo takzvané smoothie – udělat si ho můžete prakticky z jakéhokoliv ovoce, nebo zeleniny a nakopne vás energií. Například já si nejčastěji dělám buď banánové, nebo jahodové smoothie a je to fakt výborné. Prvně rozmixujete ovoce a pak k němu přidáte jenom trochu mlíčka a znovu rozmixujete, není to nic složitého. A můžete to mít i jako snídani a nemusíte nic složitého vyvařovat. Už jste někdy měli smoothie? A jestli ano, tak jaké vám nejvíce chutná? Anebo nejraději stejně pijete kávu všeho druhu? To záleží člověk od člověka. Sami musíte vědět, co vám chutná.