Jaké si vybrat oplocení kolem domu na Českobudějovicku


Žít v Českých Budějovicích je výsada, jež by si přáli mít mnozí lidé, co musí bydlet jinde, a dosud se jim nepodařilo na Českobudějovicko přestěhovat. Kouzlo tohoto města spočívá především v jeho starobylých památkách a také v přilehlém okolí, které je velmi lákavé na projížďky na kole nebo na výlety autem. Na Českobudějovicko navazuje Třeboňská pánev, Českokrumlovsko, Blanský les a údolí Vltavy, zařazované k nejromantičtějším oblastem v Evropě.

České Budějovice

Již toto samo o sobě předurčuje život na Českobudějovicku v poněkud klidnějším duchu, bez stresových vlivů, s nimiž se setkáváme zejména v průmyslových aglomeracích, to ovšem neznamená, že byste neměli mít zajištěné dostatečné soukromí na vašem pozemku. A o to se postará betonový plot v Českých Budějovicích.

Funkční ozdoba vaší zahrady – Na Českobudějovicku jsou velice zajímavé především daleké výhledy na zalesněné plochy Blanského lesa a aby tamní krajina nebyla kýčovitá a škaredá díky působení člověka, můžete se i vy podílet na krajinotvorbě vhodným oplocením. Betonové ploty se vyrábí tak, aby svým ozdobným reliéfem nepůsobily kýčovitě, a aby zároveň vytvářely dobrý dojem při pohledu na samotnou nemovitost a okolní pozemek.

betonový plot

Plot se tedy může stát funkční ozdobou, a na vás je, vybrat vhodný tvar povrchového reliéfu, barvu betonové směsi a také celkovou koncepci oplocení. Ploty mohou být nízké či naopak vyšší, až do výšky 250 cm, můžete je kombinovat s dřevěnými latěmi a zajímavé je také řešení střídání dvou kontrastních barev ve formě šachovnicového pole.

Až budete vybírat tu správnou barvu desek a sloupků, nesnaže se sladit ji s domovní fasádou, naopak využijte barevných, velmi odlišných kontrastů, aby v krajině vynikl jak váš dům, tak i samotný plot. Například vůči sytě zelenému trávníku je dobrým protikladem červenohnědý plot, a u okrové nebo žluté či oranžové domovní fasády výrazně dominuje plot tmavě hnědý nebo laděný do zelena.