Dejte přednost zahradní párty před posezením v interiéru

Proč raději slavit venku pod širým nebem a dát tomuto řešení přednost před vnitřními prostorami?

Oxid uhličitý – na co se velmi často zapomíná, je čistý vzduch. Nejde ani tak o to, zda jsou zrovna překročeny limity polétavého prachu nebo oxidů dusíku, jde o jiné nebezpečí, a sice vydýchaný oxid uhličitý z plic. Jestliže málo větráte, může vás rozbolet hlava, udělat se nevolno a dostavit se depresivní nálada. U oslav pořádaných na zahradách se žádné větrání řešit nemusí.

oslava pod stanem

Málo místa – co naplat, oslavy pořádané v interiérech jsou ideální tehdy, je-li ve vnitřních prostorách dostatek volného prostoru. Tam, kde se naopak tísníte u konferenčního stolku v obýváku, namačkáni na sebe a zakopáváte navzájem o cizí nohy, nemá oslava potřebné parametry. Venku to bude lepší, můžete se tu i častěji procházet a využít občerstvovacího koutku například pod párty stanem s plastovými stoly a jednorázovými talíři a příbory. Venku lze také provozovat různé sportovní aktivity.

párty stoly

Nebezpečí úrazu – tam, kde je méně prostoru, je větší nebezpečí různých pádů, například při zakopnutí o nohu stolu. V domácnosti se vám mnohem snáz přihodí úraz, pokud je v místnosti větší počet hostů a jde o běžný dvou nebo třípokojový byt. Máte-li možnost pořádat oslavu venku na zahradě, tam případné pády budou měkčí, většinou na trávník.

Poškození vybavení interiéru – když posadíte své hosty při příležitosti narozeninové oslavy do obýváku ke konferenčnímu stolku, očekáváte, že se tu lidé budou sice bavit, ale v rozumných mezích. Možná, že tomu tak skutečně bude, ale stačí dvě, tři sklenky vína a i ti nejopatrnější jedinci postrádají plnou kontrolu nad svými pohyby a mohou vám nechtěně rozbít vázu, poškrábat stůl, roztrhnout křeslo, rozlít kávu či víno na koberec atd. Venku naopak o nic nejde, a máte-li k dispozici plastové párty stoly, ty jen tak někdo nepoškodí.