Co jsou to solné chlorátory do bazénu

Každý majitel bazénu ví, že zdaleka nejtěžším úkolem je udržet vodu dlouhodobě čistou. Přeci jen, při dnešních cenách se nevyplatí opakovaně bazén napouštět, nehledě na fakt, že u těch nevyhřívaných bychom museli opět čekat, než se dostatečně prohřeje.

Není tedy divu, že se lidé snaží vymýšlet stále lepší a dokonalejší systémy na čištění vody. Ty se týkají zvláště mikroorganismů, jako jsou řasy a sinice, se kterými si běžný filtr příliš neporadí. Na druhou stranu, mnoho z nás nechce nebo nemůže používat běžnou bazénovou chemii. Co teď?

čistá voda v bazénu

Řešením mohou být solné chlorátory https://www.chlorito.cz/solne-chloratory. Jedná se o zařízení na desinfekci bazénové vody, které funguje na bázi rozkladu soli, ať už mořské či jedlé, na chlor a sodík. Tento proces zabije valnou většinu škodlivých mikroorganismů, aniž by byl nějak nebezpečný pro člověka.

Velkou výhodou je, že během usmrcování bakterií dochází k opětovné přeměně chloru a sodíku na chlorid sodný, tedy sůl. Celý proces se tak může opakovat v podstatě donekonečna, aniž by bylo nutné sůl doplňovat.

koupající se dítě

Je tedy jasné, že se jedná o jednu z nejlepších metod desinfekce bazénové vody. Jen je potřeba vybrat takový typ, jehož výkonnost bude odpovídat objemu našeho bazénu, podobně jako je tomu u klasického filtračního zařízení.

Problém je v tom, že toto zařízení není prozatím příliš známé nebo široce rozšířené. To znamená, že jeho cena prozatím nebude nejmenší. Můžeme však očekávat, že pokud se solné chlorátory uchytí, bude jejich cena se stoupajícím prodejem postupně podle zákonů trhu klesat.

Záleží tedy, zda do něj chcete investovat již nyní, nebo několik let počkáte, než se tato oblast trhu stabilizuje. Jen pamatujte, že koupí ušetříte i peníze za bazénovou chemii, kterou by bylo jinak potřeba použít, a která také mnohdy není zrovna levná. A šetřit, kdekoliv je to možné, je v dnešní době rozhodně rozumná strategie.