Prohlédněte si na YouTube cyklistický terén


Také patříte mezi milovníky cykloturistiky a rádi objevujete neznámé končiny? Tuto činnost vám můžeme jen doporučit, protože jízda na kole v krásné přírodě povzbuzuje mysl k činorodosti a odbourává různé psychické negativní blokády, a pochopitelně zlepšuje fyzickou kondici a posiluje svalstvo nohou. Naše země poskytuje obrovské množství značených cyklotras a v tomto směru patří ke světové špičce, ovšem jsou i některé zajímavé trasy, které nejsou vyznačené přímo pro cyklisty, ale pouze pro pěší turisty, ovšem na kole si tu užijete dokonce více zábavy a přírodních krás, než o pár kilometrů opodál, kde se to doslova hemží cyklisty.

Jižní Čechy

Jednou z takových tratí je červená turistická značka, vedoucí z Veselí nad Lužnicí k veselským pískovnám a podél řeky Lužnice směřuje k hrázi rybníka Rožmberk. Budete tu míjet Nadějsou rybniční soustavu a za slunečného počasí je necelých dvacet kilometrů na trase úžasným romantickým zážitkem.

sociální síť YouTube

Podobných tras je u nás celá řada, a chcete-li zjistit o některých bližší podrobnosti, zapátrejte na sociální síti YouTube. Mnoho lidí tam ukládá příspěvky z jízdy na kole krajinou, anebo dokonce z průletu dronem nad místy, kudy se cyklisté pohybují. A třeba zrovna na Třeboňsku se vám tato zkušenost může hodit, abyste odhalili zajímavá místa, jako je například rybník Vítek, rybníky u Vitmanova, Novořecké močály, hráz rybníka Rožmberk, Suchdolské pískovny, jez Pilař, kemp Majdalena nebo Stará Hlína, které z mapy sotva dokážete vyčíst.

Až naleznete videa, co vás oslovují, nezapomeňte si je pro jistotu stáhnout YouTube downloaderem, mohou totiž ze sociální sítě zmizet, protože na jejich odstranění má vlastník plné právo. Video se může hodit i v offline režimu, až si jej třeba vezmete s sebou na výlet, aniž byste museli zbytečně utrácet peníze za připojení k Internetu z mobilu.