Počítač a viry

Informační technologie je něco, co už by měl každý ovládat. Protože neznám opravdu žádné zaměstnání, které by nevyžadovalo nějaké lepší zkušenosti s počítačem anebo tak podobně. Informační technologie se vyučuje také na škole, takže pokud byste chtěli znát více informací o informační technologii, tak se musím zeptat nějakého odborníka anebo studovat školu, která se zabývá počítačem. Já jsem až jsem byla velice překvapená, kdy jsem si pořídila úplně nový notebook, který mě stál skoro třicet tisíc korun. Měla jsem zato, že to bude skoro nerozbitný počítač a že bude mít také v sobě díky vyspělé informační technologii nějaké antivirové ochrany.

Denně jsem online.

Jenomže světe div se, když jsem počítač používala asi dva týdny, tak mi z ničeho nic nešel zapnout. On tedy sice šel zapnul, ale vůbec nešlo se přihlásit. Nemohla jsem se přihlásit do svého účtu, bych se dostala do počítače. Ani nevíte, jak moc mě to štvalo. A jak jsem byla naštvaná. Protože když jsem se potom zeptala svého přítele, jak se tohle vůbec mohlo stát, tak mi odpověděl, že tohle tedy vůbec nechápe. Měla jsem po dvou týdnech zavirovaný opravdu tak drahý počítač, že mě to úplně naštvalo, že tohle se přece nemůže stát. Takže jsem hned musela dát notebook na opravu, která oprava mě stála skoro třicet tisíc korun.

Pozor na PC viry.

Oprava trvala čtyři dny a musím uznat, že i opravář počítačů mi řekl, že to bude velice odolný virus a že taky nechápe, jak se tam ten odolný virus mohl dostat. Od té doby opravdu používám kvalitní antivirovou ochranu v počítači a také v tabletu a v notebooku, abych už to mohla zamezila. A jak jste na tom vy s počítačem? Také dáváte si velký pozor na to, aby se vám do počítače nedostala nějaká neplecha? A co třeba počítačové virusy? věřte mi, že je to pak na nic, protože máte potom špatný počítač. A to přeci nikdo nechce.