Dejte si dýmku


Mnoho kuřáků si kromě svých normálních cigaret rádo dá i něco jiného. Kouření cigaret se nejvíce podobá kouření vodní dýmky, avšak funguje úplně jinak. Zatímco normální cigarety dokážou zabarvit nejen oblečení, ale i pokožku, vodní dýmka to nedělá, a to ani přesto, že dým který z ní vychází je daleko větší než ten z cigaret. Možná i proto je vodní dýmka tak populární, a dávají si ji i lidé, kteří běžně nekouří. Je to pro ně zábava a zpestření. Vodní dýmka je známá především v zahraničí, ale jistě s ní máte zkušenosti i z Česka. U nás si ji můžete dát také, a to například ve speciálních shisha barech, kde vám ji připraví s vámi vybraným tabákem.

vodní dýmka

Příprava vodní dýmky https://www.shisharium.cz/kategorie/vodni-dymky/ je jednoduchá a zvládnete ji i vy doma. Stačí si ji koupit i se vším, co k tomu potřebujete. Základem je kvalitní dýmka s velkou vázou, na což musíte dbát zejména v případě, že si dýmku chcete dát třeba s partou kamarádů. V tomto případě oceníte větší vázu, která se samozřejmě hodí i pro kouření v jedné či dvou osobách.

Dříve bylo potřeba si na dýmku dát alobal, který se propíchal třeba špejlí. Je potřeba aby se k uhlíkům v korunce dostal vzduch a dýmka nevyhasla. Používejte jen kvalitní uhlíky z kokosu, které sice nenahřejete hned, ale dlouho vydrží žhnout. do korunky se vloží tabák. Je nutné si koupit speciální tabák do vodních dýmek, který je vlhčený a určený právě speciálně do dýmky. Jiný tabák fungovat nebude.

žena dýmka

Tabáku je na výběr velké množství, ze kterého si můžete vybrat třeba ovoce. Právě ledová ovoce jsou velice populární nejen pro domácí použití, ale i v shisha barech. Pokud si budete kupovat dýmku domů, určitě nezapomínejte ani na kotlík pro oklepávání uhlíků, aby se vám dýmka pohodlně obsluhovala. S dýmkou si užijete spoustu legrace a hodí se nejen na domácí použití, ale třeba i na chatu nebo ke grilování.