Bazén a jeho příslušenství

Každý kdo chce kupovat bazén by se měl zamyslet nad tím, kam ho umístí a také co všechno je k němu potřeba. Ačkoliv se to nezdá, tak bazén není jenom o tom, že ho hodíte na zahradu a tím to končí. Bazén je také o starostech a každý kdo si kupuje nový bazén si musí také koupit veškeré příslušenství k bazénu. Pokud si nevíte rady, o jaké příslušenství se jedná, tak se řiďte těmito tipy.

příslušenství k bazénu

  1. Chemie do bazénu – Všechny bazény, a to bez výjimky musí mít ošetření chemií. Díky ní zamezíte zelenání vody a také řas, které by se mohli v bazéně tvořit. Chemie je pro bazén velice důležitá a při koupi je dobré se zeptat prodejce, co se pro daný bazén hodí.
  2. Bazénová hadice – Bazénová hadice je velice důležitá. Hodí se na napouštění bazénu a také jí můžete využít k čerpadlu. Samozřejmostí je, že slouží i k vypouštění bazénu před zimou. Hadice koupíte v nejrůznějších rozměrech a je opět dobré se poptat prodejce bazénu.
  3. Bazénový vysavač – V případě, že je bazén velký se hodí i bazénový vysavač. Ten můžete koupit v nejrůznějších provedení a usnadní člověku velkou práci. Velkou výhodou je fakt, že ho mohou používat i děti.
  4. Bazénová plachta – V letním období velice účinná věc. Díky plachtě se voda v bazéně mnohem rychle zahřeje a také se do bazénu nedostanou nečistoty. Plachta na bazén navíc nestojí moc peněz, a je tak dobré jí koupit zároveň s bazénem.
  5. Teploměr do bazénu – Ačkoliv se to nezdá, tak teploměr sice není důležitý, ale rozhodně se hodí. Každý se totiž chce podívat kolik má voda teplotu než do ní vstoupí. Hodí se v případě, že napouštíte bazén na sezónu a chcete se koupat co nejdříve.

příslušenství k bazénu

Pokud tedy kupujete bazén, tak zároveň kupte i toto příslušenství. Zaručeně se vám bude hodit a během let ho vždy využijete. Navíc se vám určitě toto příslušenství neztratí a bazénovou hadici můžete využívat i na zalévání zahrady.